TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI

ZARZĄD DZIELNICOWY

WARSZAWA BIAŁOŁĘKA

Podmiotem działań TPD zawsze było i jest dziecko

Stąd główna nasza działalność skupiona jest

na bezpośredniej pracy z dzieckiem.

oraz jego rodzina.

 

KRS 0000134684

nr konta 97 1060 0076 0000 4040 6002 4747

Dzialamy od 1994 roku, posiadamy status organizacji pożytku publicznego

 

 

Nasza oferta realizowana

w

                      Środowiskowym Ognisku Wychowawczym TPD nr 2


Zdjęcie użytkownika Tpd Białołęka.

Zdjęcie użytkownika Tpd Białołęka. 

Zdjęcie użytkownika Tpd Białołęka.Zdjęcie użytkownika Tpd Białołęka.

   Oficjalne otwarcie Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nr 2 nastąpiło 14.04.2016 r.,jednak placówka działa już od 01.04.2016 r. Obecni podczas tego wydarzenia mogli podziwiać występy dzieci i młodzieży. Burmistrz Ilona Soja- Kozłowska odebrała z rąk Beaty Ciejki Prezes Zarządu Dzielnicowego TPD Warszawa Białołęka dyplom z podziękowaniami. Oczywiście wśród zgromadzonych gości nie mogło zabraknąć zarządu, przedstawiciela rady i urzędników zaangażowanych w powstanie właśnie tej placówki, którym Pani Prezes TPD również podziękowała za zaangażowanie i wsparcie przy realizacji tego projektu. Po części oficjalnej i występach przyszedł czas na zwiedzanie placówki do której serdecznie zapraszamy.

   Udział w zajęciach organizowanych w placówce jest bezpłatny, są jeszcze wolne miejsca, także można się zapisywać pod numerem telefonu 570 300 783.

   Placówka jest otwarta od poniedziałku do czwartku w godz. 13:00 –  18:30, a w piątki w godz. 13:00 – 18:00, natomiast w soboty i niedziele w zależności od potrzeb będą organizowane wycieczki do interesujących miejsc. Z placówki głównie  korzystają  dzieci skierowane przez pedagoga szkolnego, psychologa, Ośrodek Pomocy Społecznej i inne służby społeczne zajmujące się pomocą dziecku i rodzinie. Jednak w miarę dostępności miejsc w zajęciach mogą brać wszystkie dzieci lub rodzice, bądź opiekunowie, którzy zgłoszą się do tej placówki.

   W placówce prowadzone są:

  • zajęcia socjoterapeutyczne,
  • zajęcia profilaktyczne,
  • zajęcia terapii pedagogicznej,
  • zajęcia z elementami bajkoterapii,
  • zajęcia  „rarytasy bez kasy”,
  • zajęcia „korzystajmy z kultury”,
  • zajęcia informatyczne,
  • zajęcia z języka angielskiego,
  • grupa psychoedukacyjna dla rodziców i grupa socjoterapeutyczna dla dzieci,
  • konsultacje psychologiczne,
  • konsultacje dla rodziców,
  • poradnictwo psychologiczne i pedagogiczne,
  • warsztaty plastyczno-technicznych z elementami terapii zajęciowej,
  • gry i zabawy ruchowe dla dzieci,
  • dogoterapia,
  • coaching.

   Dzieci i młodzież mają do dyspozycji parterowy lokal o powierzchni 106 m2, w skład którego wchodzi duża sala do zajęć grupowych, dwa pokoje do pracy indywidualnej, zaplecze sanitarne w tym toaleta przystosowana do osób niepełnosprawnych, szatnia oraz pokój socjalny. Lokal jest w pełni wyposażony w meble, specjalne pufy, a także stanowiska komputerowe.

   Praca wychowawców skupia się przede wszystkim na następujących formach i metodach pracy z dziećmi: dyskusja, sesje coachingowe, konsultacje indywidualne, zajęcia motywacyjne, integracja, mini wykład, psychodrama – odgrywanie scenek, burza mózgów, gry stolikowe, praca z komputerem, wyjścia plenerowe (kino, place zabaw, parki, muzea, teatry, hale sportowe, baseny, biblioteki, BOK itp.).

   Systematyczna praca w placówce nauczy podopiecznych jak konstruktywnie spędzać wolny czas, wpłynie na rozwój ich zainteresowań i zdolności. Zajęcia mają na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości wychowanka, poprawę wizerunku wychowanka w środowisku szkolnym i rówieśniczym, promocję wychowanków do klasy programowo wyższej, poprawę wyników nauczania oraz wzrost aspiracji edukacyjnych i życiowych, jak również poprawę relacji pomiędzy rodzicami i dziećmi. Pomoże także nabyć umiejętności odmawiania w sytuacjach zagrażających uzależnieniem lub nieakceptowanym zachowaniem.

   Kadrę placówki stanowią doświadczeni oraz wykwalifikowani pedagodzy zgodne z  zasadami Ustawy z dnia 9 czerwca 2011r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.


wiatowida1.jpg

Więcej informacji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.